Program BioLAB

Do 1 lutego 2019 otwarta jest rekrutacja do programu BioLAB, który pozwala studentom nauk biologiczno-chemicznych na odbycie rocznego stażu w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA:

• University of Virginia,
  • University of Chicago,
  • University of Texas,
  • Oklahoma Medical Research Foundation.

Program BioLAB to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w ważnych, aktualnych projektach badawczych pod okiem doświadczonych naukowców, a w niektórych przypadkach także wykorzystanie wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej. Oprócz tego uczestnicy Programu otrzymują:

• Stypendium w wysokości $26 500 – $28 000 z przeznaczeniem na pokrycie kosztów utrzymania oraz pełne ubezpieczenie medyczne,
  • Pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student),
  • Przygotowanie do wyjazdu prowadzone przez pracowników Komisji oraz absolwentów programu,
  • W przypadku Oklahoma Medical Research Foundation – również zwrot kosztów podroży.

Pakiet informacji (link tutaj).

Post, który pojawił się na Facebooku Komisji Fulbrighta (link tutaj).