17.04.2019

Zaczarowany Ogrod - wolontariat w Gdyni


Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, poznać inspirujące osoby z różnych krajów, środowisk, w różnym wieku i jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla innych? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, masz między 18 a 30 lat i chcesz spędzić lipiec w Gdyni zgłoś się i pomóż odbudować zaczarowany ogród społeczny!

W okresie od 2 lipca do 1 sierpnia wraz z grupą 11 wolontariuszy z 4 różnych krajów (Polska, Rumunia, Ukraina, Włochy) oraz mieszkańcami jednej z dzielnic Gdyni - Chyloni zajmiecie się renowacją ogrodu społecznego prowadzonego przez Fundację Zmian Społecznych „Kreatywni”.

W ramach proponowanego projektu, razem z innymi wolontariuszami i sąsiadami z Gdyni Chyloni będziecie przez cały lipiec pracować nad renowacją ogrodu i ulepszaniem jego funkcjonalności. Najpierw zajmiecie się pracami koncepcyjnymi, czyli  projektowaniem przestrzeni, którą chcecie stworzyć. Następnie przyjdzie czas na prace fizyczne i wcielenie waszych pomysłów w życie. Będziecie równać teren, sadzić rośliny, budować mebel ogrodowe i dekorować przestrzeń. Na zakończenie swojej pracy zorganizujecie uroczyste otwarcie nowopowstałego miejsca. To wszystko będzie się działo wraz z Sąsiadami, w wieku od 6 lat do 89 lat.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, programu, kieszonkowego oraz przejazdu do Gdyni pokrywają organizatorzy.

 Kogo szukamy?

Jeśli masz między 18 a 30 lat i jesteś gotowy/a spędzić cały lipiec w Gdyni, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na https://forms.gle/n7k4qTAN4ezL5hL27 do 19 maja.

Poszukujemy osób:

  • otwartych, komunikatywnych, które lubią nawiązywać relacje z ludźmi w różnym wieku i z różnych grup społecznych oraz lubią pracę w grupie,
  • które nie boją się fizycznej pracy na powietrzu, lubią wykonywać prace manualne takie jak konstruowanie różnych przedmiotów, ogrodnictwo, malowanie,
  • które, lubią zwierzęta i nie boją się ich (w ogrodzie są króliki, a w planach osioł J),
  • są kreatywne i posiadają własną inicjatywę,
  • które chcą się uczyć i rozwijać.

Mile widziane osoby lubiące projektować przestrzeń, malować oraz zainteresowane wszelkiego rodzaju artystycznymi formami ekspresji.

Organizacja goszcząca: Fundacja Zmian Społecznych “Kreatywni” (PIC 946668203) www.kreatywni.ngo

Organizacja koordynująca: Centrum Współpracy Młodzieży, www.cwm.org.pl (PIC 948748562)

Daty i miejsce projektu: 2 lipca – 1 sierpnia 2019, Gdynia

Termin zgłoszeń: 19 maja 2019

Osoba kontaktowa: sonia.zajac@cwm.org.pl

Projekt finansowany jest z Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.